82A0113-10-9-F874
Manufacturer Part Number:
82A0113-10-9-F874
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Part of Description:
HOOK-UP STRND 10AWG WHITE 100'
Manufacturer :
Product Category :
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Nickel Coated
Conductor Strand :
665/38
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.157" (3.99mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Thickness :
0.006" (0.15mm)
Jacket Color :
White
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
200°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
10 AWG