MGDDI-20-R-I
Manufacturer Part Number:
MGDDI-20-R-I
Manufacturer/Brand:
Gaia Converter
Part of Description:
DC DC CONVERTER 24V 24V 20W
Manufacturer :
Gaia Converter
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
425mA, 425mA
Efficiency :
90%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
16-DIP Module
Power (Watts) :
20 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.58" L x 1.03" W x 0.50" H (40.1mm x 26.1mm x 12.7mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
12V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
24V
Voltage - Output 2 :
24V