MPL-AY1050-2R2
Manufacturer Part Number:
MPL-AY1050-2R2
Manufacturer/Brand:
Monolithic Power Systems
Part of Description:
FIXED IND 2.2UH 15A 4.9 MOHM SMD
Stock Condition:
7
Manufacturer :
Monolithic Power Systems
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
19.5A
Current Rating (Amps) :
15 A
DC Resistance (DCR) :
4.9mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 155°C
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)