MPL-AY1050-4R7
Manufacturer Part Number:
MPL-AY1050-4R7
Part of Description:
FIXED IND 4.7UH 11.5A 9.5MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
15A
Current Rating (Amps) :
11.5 A
DC Resistance (DCR) :
9.5mOhm
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 155°C
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)