MPL-AL6050-4R7
Manufacturer Part Number:
MPL-AL6050-4R7
Part of Description:
FIXED IND 4.7UH 7.5A 16.5MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
11A
Current Rating (Amps) :
7.5 A
DC Resistance (DCR) :
16.5mOhm
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.260" L x 0.252" W (6.60mm x 6.40mm)