SN64BCT757DWRE4
- Manufacturer Part Number:
- SN64BCT757DWRE4
- Manufacturer/Brand:
- Texas Instruments
- Part of Description:
- IC BUF NON-INVERT 5.5V 20SOIC
- Manufacturer :
- Texas Instruments
- Product Category :
- Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
- Current - Output High, Low :
- -, 64mA
- Input Type :
- Logic Type :
- Buffer, Non-Inverting
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Bits per Element :
- 4
- Number of Elements :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Output Type :
- Open Collector
- Package / Case :
- 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Supplier Device Package :
- 20-SOIC
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V