STPS15L45CB-TR
Manufacturer Part Number:
STPS15L45CB-TR
Manufacturer/Brand:
STMicroelectronics
Part of Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V DPAK
Stock Condition:
2,234
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
Diode Arrays
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
7.5A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 mA @ 45 V
Diode Configuration :
1 Pair Common Cathode
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
150°C (Max)
Package / Case :
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
DPAK
Technology :
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
520 mV @ 7.5 A