BAV70-E3-18
Manufacturer Part Number:
BAV70-E3-18
Manufacturer/Brand:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Part of Description:
DIODE ARRAY GP 70V 125MA SOT23
Stock Condition:
9,390
Manufacturer :
Product Category :
Diode Arrays
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
125mA (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr :
2.5 µA @ 70 V
Diode Configuration :
1 Pair Common Cathode
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
150°C (Max)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
6 ns
Speed :
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Technology :
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
70 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 50 mA