V20PW22C-M3/I
Manufacturer Part Number:
V20PW22C-M3/I
Part of Description:
20A, 200V, SLIMDPAK, DUAL TRENCH
Stock Condition:
4,470
10A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 µA @ 200 V
Operating Temperature - Junction :
-40°C ~ 175°C
Package / Case :
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
SlimDPAK
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
930 mV @ 10 A