BYV72EW-200,127
Manufacturer Part Number:
BYV72EW-200,127
Part of Description:
DIODE ARRAY GP 200V 15A TO247-3
Stock Condition:
12,715
15A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 µA @ 200 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature - Junction :
150°C (Max)
Package / Case :
TO-247-3
Reverse Recovery Time (trr) :
28 ns
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
TO-247-3
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2 V @ 30 A