CMXD2004 TR PBFREE
Manufacturer Part Number:
CMXD2004 TR PBFREE
Manufacturer/Brand:
Central Semiconductor
Part of Description:
DIODE ARRAY GP 240V 200MA SOT26
Stock Condition:
6,035
Manufacturer :
Central Semiconductor
Product Category :
Diode Arrays
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
200mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 240 V
Diode Configuration :
3 Independent
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
-65°C ~ 150°C
Package / Case :
SOT-23-6
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
50 ns
Speed :
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package :
SOT-26
Technology :
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
240 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 100 mA