BYV410X-600,127
Manufacturer Part Number:
BYV410X-600,127
Part of Description:
DIODE ARRAY UF 600V 10A TO220-3
Stock Condition:
6,000
10A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 µA @ 600 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature - Junction :
150°C (Max)
Package / Case :
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Reverse Recovery Time (trr) :
35 ns
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
TO-220F
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
2.1 V @ 10 A