V20DM60CHM3/I
Manufacturer Part Number:
V20DM60CHM3/I
Part of Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO263AC
Stock Condition:
1,995
10A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
600 µA @ 60 V
Operating Temperature - Junction :
-40°C ~ 175°C
Package / Case :
TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab) Variant
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
TO-263AC (SMPD)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
660 mV @ 10 A