8345-S00077-20A
- Manufacturer Part Number:
- 8345-S00077-20A
- Manufacturer/Brand:
- E-T-A
- Part of Description:
- CIR BRKR MAG-HYDR 20A
- Manufacturer :
- E-T-A
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Approval Agency :
- CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077, UL489
- Breaker Type :
- Magnetic (Hydraulic Delay)
- Current Rating (Amps) :
- 20A
- Illumination :
- None
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Poles :
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 480 V
- Voltage Rating - DC :
- 80 V