FS1412-0600-AL
Manufacturer Part Number:
FS1412-0600-AL
Manufacturer/Brand:
TDK Corporation
Part of Description:
DC DC CONVERTER 600MV
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
12A
Efficiency :
Features :
Adjustable Output, I²C Interface, Load Sharing, PMBus™
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
22-PowerLGA Module
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.23" L x 0.19" W x 0.06" H (5.8mm x 4.9mm x 1.6mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
22-LGA-SiP (5.8x4.9)
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max) :
16V
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
600mV