MPL-SE2512-R47
Manufacturer Part Number:
MPL-SE2512-R47
Part of Description:
FIXED IND 470NH 4.5A 27 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
6.5A
Current Rating (Amps) :
4.5 A
DC Resistance (DCR) :
20mOhm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
470 nH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard, 2 Lead
Shielding :
Semi-Shielded
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)