PL054-6-40-01L
Manufacturer Part Number:
PL054-6-40-01L
Manufacturer/Brand:
Marlow Industries, Inc.
Part of Description:
TEM 40X40X3.91
Stock Condition:
44
Manufacturer :
Marlow Industries, Inc.
Product Category :
Thermoelectric, Peltier Modules
Current - Max :
6 A
Delta Tmax @ Th :
66°C @ 27°C
Features :
Lead Wires, Lapped
Height :
3.91mm
Number of Stages :
1
Operating Temperature :
85°C
Product Status :
Active
Qmax @ Th :
54.0W @ 27°C
Resistance :
2.24 Ohms
Size / Dimension :
Square - 40.01mm L x 40.01mm W
Voltage - Max :
14.7 V