3132-24-1-0500-007-1-TS
Manufacturer Part Number:
3132-24-1-0500-007-1-TS
Part of Description:
HOOK-UP STRND 24AWG GRN 250'
Stock Condition:
2
Conductor Strand :
11/0.0063"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.057" (1.45mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Green
Length :
250.0' (76.2m)
Operating Temperature :
-30°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Voltage :
300V
Wire Gauge :
24 AWG