RC3-2.5-01L
Manufacturer Part Number:
RC3-2.5-01L
Manufacturer/Brand:
Marlow Industries, Inc.
Part of Description:
TEM 16X16X3.94MM
Stock Condition:
45
Manufacturer :
Marlow Industries, Inc.
Product Category :
Thermoelectric, Peltier Modules
Current - Max :
2.5 A
Delta Tmax @ Th :
65°C @ 27°C
Features :
Lead Wires, Lapped
Height :
3.94mm
Number of Stages :
1
Operating Temperature :
130°C
Product Status :
Active
Qmax @ Th :
6.0W @ 27°C
Resistance :
1.2 Ohms
Size / Dimension :
Rectangular - 20.50mm L x 16.00mm W
Voltage - Max :
3.6 V