PL080-8.5-40-01
Manufacturer Part Number:
PL080-8.5-40-01
Manufacturer/Brand:
Marlow Industries, Inc.
Part of Description:
TEM 40X40X3.33MM
Stock Condition:
18
Manufacturer :
Marlow Industries, Inc.
Product Category :
Thermoelectric, Peltier Modules
Current - Max :
8.5 A
Delta Tmax @ Th :
66°C @ 27°C
Features :
Lead Wires
Height :
3.48mm
Number of Stages :
1
Operating Temperature :
85°C
Product Status :
Active
Qmax @ Th :
78.0W @ 27°C
Resistance :
1.45 Ohms
Size / Dimension :
Square - 40.00mm L x 40.00mm W
Voltage - Max :
14.7 V