LI98CN-50M-320-0.18
Manufacturer Part Number:
LI98CN-50M-320-0.18
Manufacturer/Brand:
T-Global Technology
Part of Description:
THERM PAD 50MX320MM W/ADH WHITE
Manufacturer :
T-Global Technology
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
White
Material :
Acrylic Elastomer
Outline :
50.00m x 320.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
2.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0070" (0.178mm)