AA-200-24-44-LK-XX
Manufacturer Part Number:
AA-200-24-44-LK-XX
Manufacturer/Brand:
Laird Thermal Systems
Part of Description:
THERMOELECT ASSY AIR-AIR 193W
Manufacturer :
Laird Thermal Systems
Product Category :
Thermoelectric, Peltier Assemblies
Current :
11.3 A
Dimensions - Overall :
400mm L x 180mm W x 178mm H
Fan Location :
Cold Side / Warm Side
Heat Transfer Type :
Air to Air
Operating Temperature :
-40°C ~ 55°C
Power - Cooling :
193 W
Power - Input :
Product Status :
Active
Voltage :
24 V