JANS1N5300UR-1/TR
- Manufacturer Part Number:
- JANS1N5300UR-1/TR
- Manufacturer/Brand:
- Microchip Technology
- Part of Description:
- DIODE CUR REG 100V 1.43MA 500MW
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Product Category :
- Current Regulation - Diodes, Transistors
- Applications :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-213AB, MELF (Glass)
- Power - Max :
- 500mW
- Product Status :
- Active
- Regulator Current (Max) :
- 1.43mA
- Supplier Device Package :
- DO-213AB (MELF, LL41)
- Voltage - Anode - Cathode (Vak)(Max) :
- 100V
- Voltage - Limiting (Max) :
- 1.5V