DC0041/03-PC99-0.06
Manufacturer Part Number:
DC0041/03-PC99-0.06
Manufacturer/Brand:
T-Global Technology
Part of Description:
THERM PAD 50X29MM YLW
Manufacturer :
T-Global Technology
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Yellow
Material :
Phase Change Compound
Outline :
50.00mm x 29.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0024" (0.060mm)