TG-A6050-320-320-0.8
Manufacturer Part Number:
TG-A6050-320-320-0.8
Part of Description:
THERM PAD 320X320MM RED
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Red
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
320.00mm x 320.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
6.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0320" (0.813mm)