TG-A486C-320-320-0.5-1A
Manufacturer Part Number:
TG-A486C-320-320-0.5-1A
Part of Description:
THERM PAD 320X320MM W/ADH GRAY
Adhesive :
Adhesive - One Side
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
320.00mm x 320.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
3.2W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0197" (0.500mm)