SPA2000-0.020-AC-104
Manufacturer Part Number:
SPA2000-0.020-AC-104
Manufacturer/Brand:
Henkel/Loctite
Part of Description:
THERM PAD 25.4MMX19.05MM W/ADH
Manufacturer :
Henkel/Loctite
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - One Side
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
White
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
25.40mm x 19.05mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
3.0W/m-K
Thermal Resistivity :
0.32°C/W
Thickness :
0.0200" (0.508mm)