TG-AL375-54-45-2.0-0
Manufacturer Part Number:
TG-AL375-54-45-2.0-0
Part of Description:
THERM PAD 54X45MM GRAY
Color :
Gray
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
54.00mm x 45.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
1.6W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0790" (2.000mm)