TG-A126X-74-18-0.5
Manufacturer Part Number:
TG-A126X-74-18-0.5
Part of Description:
THERM PAD 74X18MM GRAY
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
74.00mm x 18.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
12.6W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0197" (0.500mm)