TG-AH482-640-320-5.0-1A
Manufacturer Part Number:
TG-AH482-640-320-5.0-1A
Manufacturer/Brand:
T-Global Technology
Part of Description:
THERM PAD 640X320MM W/ADH RED
Manufacturer :
T-Global Technology
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - One Side
Backing, Carrier :
Color :
Red
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
640.00mm x 320.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
2.2W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.197" (5.00mm)