GCS-020NS-2.0
Manufacturer Part Number:
GCS-020NS-2.0
Manufacturer/Brand:
European Thermodynamics Ltd
Part of Description:
THERM PAD 200MMX200MM GRAY
Stock Condition:
2
Manufacturer :
European Thermodynamics Ltd
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Non-Silicone
Outline :
200.00mm x 200.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
2.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0790" (2.000mm)