TG-A4040-50M-320-2.0
Manufacturer Part Number:
TG-A4040-50M-320-2.0
Part of Description:
THERM PAD 50M X 320MM BLUE
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Blue
Material :
Silicone
Outline :
50.00m x 320.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
4.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0790" (2.000mm)