TG4040SA-288-192-2.0
Manufacturer Part Number:
TG4040SA-288-192-2.0
Manufacturer/Brand:
T-Global Technology
Part of Description:
THERM PAD 288MMX192MM WHT
Manufacturer :
T-Global Technology
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Color :
White
Material :
Silicone
Outline :
288.00mm x 192.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
4.1W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0790" (2.000mm)