GPVOU-0.020-01-0816
Manufacturer Part Number:
GPVOU-0.020-01-0816
Manufacturer/Brand:
Henkel/Loctite
Part of Description:
THERM PAD 406.4X203.2MM BLK/GRY
Manufacturer :
Henkel/Loctite
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - One Side
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
Black, Gray
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
406.40mm x 203.20mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
1.3W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0200" (0.508mm)