PCM20P-200-150-0.13
Manufacturer Part Number:
PCM20P-200-150-0.13
Manufacturer/Brand:
T-Global Technology
Part of Description:
THERM PAD 200MMX150MM PINK
Stock Condition:
18
Manufacturer :
T-Global Technology
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Pink
Material :
Phase Change Compound
Outline :
200.00mm x 150.00mm
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
1.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0050" (0.127mm)