GP5000S35-0.125-02-0816
Manufacturer Part Number:
GP5000S35-0.125-02-0816
Manufacturer/Brand:
Henkel/Loctite
Part of Description:
GAP PAD 5000S35
Manufacturer :
Henkel/Loctite
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
Green
Material :
Polymer
Outline :
406.40mm x 203.20mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
5.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.125" (3.18mm)