50.8MM-41.91MM-25-5590H-05
Manufacturer Part Number:
50.8MM-41.91MM-25-5590H-05
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
THERM PAD 50.8MMX41.91MM 1=25/PK
Manufacturer :
3M
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Acrylic Elastomer
Outline :
50.80mm x 41.91mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
Thermal Resistivity :
0.46°C/W
Thickness :
0.0197" (0.500mm)