TG-A3500F-150-150-0.8
Manufacturer Part Number:
TG-A3500F-150-150-0.8
Part of Description:
THERM PAD 150MMX150MM YLW
Stock Condition:
25
Adhesive :
Tacky - One Side
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
Yellow
Material :
Silicone
Outline :
150.00mm x 150.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
3.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0315" (0.800mm)