TGF25-07870787-118
Manufacturer Part Number:
TGF25-07870787-118
Manufacturer/Brand:
Leader Tech Inc.
Part of Description:
THERM PAD 199.9MMX199.9MM YLW
Manufacturer :
Leader Tech Inc.
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Color :
Yellow
Material :
Aluminum Oxide filled Silicone
Outline :
199.90mm x 199.90mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
2.5W/m-K
Thermal Resistivity :
1.00°C/W
Thickness :
0.118" (3.00mm)