19.05MM-6.35MM-25-8810
Manufacturer Part Number:
19.05MM-6.35MM-25-8810
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
THERM PAD 19.05MMX6.35MM 1=25/PK
Manufacturer :
3M
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier :
Polyester
Color :
White
Material :
Acrylic
Outline :
19.05mm x 6.35mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
0.6W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0098" (0.250mm)