38.9MM-38.9MM-25-8815
Manufacturer Part Number:
38.9MM-38.9MM-25-8815
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
THERM PAD 38.9MMX38.9MM 1=25/PK
Manufacturer :
3M
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier :
Polyester
Color :
White
Material :
Acrylic
Outline :
38.90mm x 38.90mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
0.6W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0148" (0.375mm)