SP2000-0.015-00-24
Manufacturer Part Number:
SP2000-0.015-00-24
Manufacturer/Brand:
Henkel/Loctite
Part of Description:
THERM PAD 43.18X30.15MM WHT
Manufacturer :
Henkel/Loctite
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
White
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
43.18mm x 30.15mm
Product Status :
Active
Shape :
Rhombus
Thermal Conductivity :
3.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0150" (0.381mm)