LWW1008JT4R7
Manufacturer Part Number:
LWW1008JT4R7
Part of Description:
1008, 5%, 4R7 Inductance (nH)
Current Rating (Amps) :
260 mA
DC Resistance (DCR) :
4Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
90MHz
Height - Seated (Max) :
0.084" (2.13mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
18 @ 25MHz
Size / Dimension :
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Tolerance :
±5%