LWW1008JT22N
Manufacturer Part Number:
LWW1008JT22N
Part of Description:
1008, 5%, 22N Inductance (nH)
Current Rating (Amps) :
1 A
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.4GHz
Height - Seated (Max) :
0.084" (2.13mm)
Inductance :
22 nH
Inductance Frequency - Test :
50 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
55 @ 350MHz
Size / Dimension :
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Tolerance :
±5%