TI900-144.4-38-0.12-0
Manufacturer Part Number:
TI900-144.4-38-0.12-0
Manufacturer/Brand:
T-Global Technology
Part of Description:
THERM PAD 144.4MMX38MM WHT
Manufacturer :
T-Global Technology
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Viscose
Color :
White
Material :
Silicone
Outline :
144.40mm x 38.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
1.8W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0050" (0.127mm)