TG-T1000-5.5-5.5-0.25-5PT
Manufacturer Part Number:
TG-T1000-5.5-5.5-0.25-5PT
Manufacturer/Brand:
T-Global Technology
Part of Description:
THERM TAPE 5.5X5.5MM W/ADH WHT
Manufacturer :
T-Global Technology
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
White
Material :
Acrylic Elastomer
Outline :
5.50mm x 5.50mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
1.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0100" (0.254mm)