TG-A3500-40-40-0.5
Manufacturer Part Number:
TG-A3500-40-40-0.5
Manufacturer/Brand:
T-Global Technology
Part of Description:
THERM PAD 40X40MM YLW
Manufacturer :
T-Global Technology
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Yellow
Material :
Silicone
Outline :
40.00mm x 40.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
3.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0197" (0.500mm)