TG-A1660-150-150-0.5
Manufacturer Part Number:
TG-A1660-150-150-0.5
Manufacturer/Brand:
T-Global Technology
Part of Description:
THERM PAD 150MMX150MM GRAY
Stock Condition:
4
Manufacturer :
T-Global Technology
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Silicone
Outline :
150.00mm x 150.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
16.6W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0197" (0.500mm)