AT900A-160-160-0.25
Manufacturer Part Number:
AT900A-160-160-0.25
Manufacturer/Brand:
Shiu Li Technology
Part of Description:
THERM TAPE 160MMX160MM WHT
Stock Condition:
28
Manufacturer :
Shiu Li Technology
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
White
Material :
Outline :
160.00mm x 160.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
0.9W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0100" (0.254mm)