60-11-4661-T441-08
Manufacturer Part Number:
60-11-4661-T441-08
Manufacturer/Brand:
Parker Chomerics
Part of Description:
THERM PAD 25.4MM DIA PINK
Manufacturer :
Parker Chomerics
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
Pink
Material :
Outline :
25.40mm Dia
Product Status :
Active
Shape :
Round
Thermal Conductivity :
1.1W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0080" (0.203mm)